reikalãvimas.
1. → reikalauti 1: Atrodė, kad jaunąjį dainininką užkankins savo reikalavimais dainuoti daugiau ir daugiau. Jis išpildęs karaliaus reikalavimą. Išreiškė seseriai savo reikalavimą, toji išsyk lyg nenorėjo, bet, brolio prispirta, greitai pasidavė po brolio valia. Pagal tavo reikalavimą atvedžiau aš jam arklį. Mes savo reikalavimų neatsisakysime. Mūsų reikalavimai teisūs.
2. norma, taisyklė, sąlyga: Sunkiai poetas taikėsi prie dvasinės seminarijos reikalavimų. Egzaminų rezultatai rodo, kad reikalavimai buvo nemaži. Bet kuriuo malimo būdu gautų miltų rūšis turi atitikti nustatytus reikalavimus. Laivas buvo įrengtas pagal naujausius technikos reikalavimus. Negalima kalbėti apie sveikatą ir kultūringą žmogaus buitį, kai nėra laikomasi paprasčiausių higienos reikalavimų. Senas agrotechnikos reikalavimas miežius po miežių sėti, tik praėjus 4 – 5 metams, paseno.
3. poreikis, interesas: Aplinkuma, epocha ir jos dvasia pateikė naujus reikalavimus žodžio menininkui. Rašytojas ir ilgo savo gyvenimo saulėlydyje išliko jaunos dvasios, jautrus gyvenimui, laiko reikalavimams. Mažų reikalãvimų žmogus. Suvaržyti savo reikalãvimus.
4. oficialus dokumentas, kuriuo ko nors reikalaujama, prašoma: Parašė reikalãvimą prekėms gauti.
apsireikalãvimas. → apreikalauti
1. Po visų apsireikalãvimų mieste eisim pietų.
išreikalãvimas. → išreikalauti 1: Bylos išreikalavimas. Skolų išreikalavimui nedaroma jokių žygių.
pareikalãvimas.
1. → pareikalauti 1: Iki pareikalãvimo [siunta].
2. paklausa, poreikis: Duonos pareikalavimas didėja. Vartojamų prekių pareikalãvimas didesnis už pasiūlymą.
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.