trakas

.
trãkas.

1. aukšta, sausa pieva, apaugusi retais krūmais bei medžiais, miško aikštelė: Par mum trãkas – tai pievos su krūmais. Beržynai, elksniai, lazų yra – tai trãkas. Prieg Valkinykų yra tokis trãkas, toki gojeliai. Juodas trãkas tokis. Trãkai užeję rakštumynu in Žilinus. Pernai par visą vasarą karvės po trakùs ganės. Lazdynų padaugiau tan trakè [auga]. Vieną sykį piemuo ganė tas ožkas trakuose. Ganė kiaules ant pūdymo arba aveles ant trakelio. Jau prisigrėbiau trake šienelio, prisinešiojau naujų grėblelių. Ganau karvytę po traką, neš karvytė pienelio po lašą. Ėsk, karvyte, po traką, nešk pienelio po šlaką. Taip gražiai siaudžia trake bitinėlis, taip gražiai joja broliukų pulkelis. Siuntė mane motynėlė … į trakelį riešutėlių. O Abraomas pasodino traką Bersabeoje ir šaukėsi ten vardo Viešpaties Dievo amžino. Kad šienas iš trakų, nereiks nė abrako. pieva, kur yra beržų: Trake berželis stovėjo, beržo lapeliai mirgėjo. Svyravo lingavo trake beržaliai. Gale lauko trakẽlis, tam trakẽly berželis. Šilai pušynai, trakaĩ beržynai, tai gražiai jojo brolelių pulkai. Palenkčiau trãko berželį, pakarčiau šelmį bernelį.

2. iškirsta ar išdegusi miško vieta, skynimas: Dabar čia vienas trãkas, vieni krūmai susipynę. Iškirsta tenai, tik trãkai liko, ir šakų neseka pririnkt. Po visas ganyklas ir trakus čežėjo žmonių varguolių, kuriems Sviestavičius atidavė kerus išsilupinėti. Kur šlamėjo ąžuolynas, nū jau kloji trakas plynas. Tą kumelę pasikinkė į žagrę ir ėmė trake kelmus plėšt. Viduryje savo miškėto krašto trakus skina. Katras. rėks, kiš į maišą, … veš į traką, mainys ant pyrago. Šilais basą, trakais nuogą vadžios tave.

3. krūmai ar medžiai, augantys po medžių vainikais, pomiškis: Trakas teikia pašarą ir prieglobstį daugeliui paukščių ir žvėrių.

4. smulki, švelni žolė ar šienas iš sausų vietų: Mūsų pievose trakas neauga – viksva ir viksva. Trakas – sausų vietų smulki žolė. Vieną galą prikišėm trãko. Trako šienas avių labai ėdamas. Užginkit karves ant trako, tuoj bus daugiau pieno. Žirgams – šieno trako, o jei nebūtų trako, kad ir avižų abrako. Mūsų bėriams žirgeliams bus šieno trako, nereiks nei abrako. Duok žirgui abrako ir šienelio trako, o man jaunam jaunuolėliui – jauną panytėlę. Šienas trãko geresnis už abraką.

5. miško (kartais ir lauko) kelias ar takas: Eisim trãkais – arčiau bus. Prasibrovusi pro vilkuogėmis ir gailiais užkerojusius krūmokšnius, ji išlindo į siaurą traką. tarpas tarp pelkių ar ežerų praeiti, pravažiuoti: Važiuok trakù. Pravažiavo pro trakaĩs.

6. aptvaras.

7. daržinės ar jaujos šalinės skyrius tarp dviejų sijų: Par dieną du trakù vasarojaus privežė. toje vietoje sukrautų javų, šieno kiekis: Dobilų dar mačiau daržinėj užrakinta, visas trakas tebėra gale, o arklius dvasina.

8. apvadas, pakraštys: Trakų̃ kuska (su apvodais) .

9. traka
2.
trãko žolė̃; . kryžmažiedžių šeimos augalas, miškinis čeriukas (Roripa silvestris).


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'trakas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2025 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Animacija Skaičiuoklė Juegos Friv