apvaldymas

val̃dymas. → valdyti:

1. Žemės valdymas. Val̃dymas, socialinis valdymas, poveikis visuomenei, turint tikslą ją tvarkyti, tobulinti, kaip būtina kiekvienos visuomenės gyvavimo sąlyga. Lietuvininkai paėmė viso krašto val̃dymą į savo rankas. Aš maloniai klausiau tavo gražių dainų ir dar klausysiu, bet valdymo reikaluose tu man ne patarėjas. Vis est jo. valdyme. Pagarbinkim jo. išmintį bei valdymą. Dovydas, davęs sūnui savo pamokslus, naudingus valdyme karalystės, pabengė amžių. Valdymasis, mokslas apie bendruosius techninių įrengimų, gyvų organizmų ir žmonių visuomenės valdymosi dėsnius. Varlėms pačių valdymasis nusibodo.

2. Val̃dymo teisė. Valdymas tėviškės. Žmogus taip seniai valdo raguočių šeimyną, kad jokia istorija neparodo to valdymo pradžios. Vaikai karšino ir šėnavojo seniukus už žemės val̃dymą. Val̃dymas, faktinis daikto turėjimas. Val̃dymo raštas. Valdymas žemės už piningus.

3. reguliavimas: Mokslas laivų valdymo ir anų dirbimo. Automatinis val̃dymas. Distancinis valdymas. Nuotolinis val̃dymas. Programinis valdymas.

4. → valdyti 5: Su pamačlyva ranka gali išgydyt gyvulį nuo strėnų nevaldymo arba žmogų nuo naviko augimo pilve.

5. → valdyti 7: Nei vadelių, nei jokio kitokio valdymo prietaiso jiems. nereikėjo.

6. → valdyti 8: Valdymu laikomas toks sintaksinis ryšys, kai pagrindinis dėmuo reikalauja tam tikros priklausomojo dėmens formos. Nuo derinimo valdymas skiriasi tuo, kad tas žodis, kuris reikalauja tam tikro linksnio, pats jo neturi.

7. → valdyti
9. Ech, vis tas pono Skrodskio nesivaldymas! Jis kalba apie pavydą, pyktį, nesivaldymą, tingėjimą, keikimąsi, plačiai nagrinėdamas tuos ydingus papročius.
liežùvio neval̃dymas

1. nepadorus kalbėjimas: Už liežùvio neval̃dymą parų gavo.

2. paslapčių, užgintų dalykų sakymas: Labiau kentėjo žmonys už liežùvio neval̃dymą [po karo].
apval̃dymas.

1. → apvaldyti
1.

2. → apvaldyti 3: Technikos apvaldymas. Civilizacija – išorinio pasaulio apvaldymas, kultūra – vidinio pasaulio apvaldymas.
įval̃dymas. → įvaldyti 1: Mašinų, mechanizmų įvaldymas. Meistriškumo įvaldymas.
nuval̃dymas.

1. → nuvaldyti
2.

2. → nuvaldyti 4: Nuval̃dymas žemės – ir duok tu, žmogus, arendoriui!

3. → nuvaldyti 7: Botago nuval̃dymas girtam nesiseka.

4. → nuvaldyti 9: Pamilau tave, žuvėdra, už tavo gyvybės galybę, už tavo nuvaldymą nepaprastų savo viekų. Pabūklas ant snukio gyvolių dedamas dėl jų nuvaldymo.
paval̃dymas.

1. → pavaldyti 2: Kryžeiviai … mušosi su netikėliais už pavaldymą šv. kapo Jeruzalėje.

2. → pavaldyti 4: Vyresnybė ir tikėjimas laikydavo pavaldymą amatų.

3. → pavaldyti
6. Abudu nugirdytu ligi nepasivaldymo.
suval̃dymas. → suvaldyti 9: Prastumas ir riba, prisiturėjimas ir savęs suvaldymas siūlija tau laimę ir ramybę po paveikslu geros sveikatos, kaipo brangaus turto. Iš nebesusival̃dymo kartu su visais verkė. Susivaldymas valgant ir geriant. Tik protas ir susivaldymas išgelbės mus nuo pražūties. Geriausias susivaldymas – niekam blogai nedaryti.
užval̃dymas. → užvaldyti 2: Turto užvaldymas. Tyčinis neteisėtas materialinių vertybių užvaldymas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'apvaldymas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2025 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Animacija Skaičiuoklė Juegos Friv