tal̃kinti (-yti), -ina, -ino.
1. eiti į talką, padėti dirbti: Jiedu vienas kitam kiek sykių tal̃kino. Mes jums tal̃kinome, kada gi jūs pas mus ateisite į talką? Toj pas tą tal̃kinom, mynėm linus. Vienos pas kitas tal̃kinom. Kaip talkon kas bebūtų atvykęs, kviestas ar nekviestas, vis vien jis turi pasiduoti ir klausyti visų nurodymų to šeimininko, pas kurį talkinama. Kaimynai ta tal̃kindavos i pri kūlimų, i kitur.
2. prisidėti kuo, padėti kam ką nors darant, pagelbėti: Žemėlapį parengė tal̃kinant kalbininkams. Šį pavasarį jis, baigdamas gimnaziją, talkino skulptoriui dirbtuvėje, pratindamasis prie skulptūros darbo. Respublikos žemės ūkiui nemaža talkina įvairių institutų mokslininkai.
3. talkauti
3.
atital̃kinti. atidirbti už talką talka: Ateik į talką, aš atital̃kinsiu. Atital̃kinę grįžtam namo. Kada mes jum, dėdieniuke, atital̃kinsim?!. Paskui ūkininkas talkintojams eina atsitalkinti.
nusital̃kinti per daug prisivaišinti, nusigerti talkoje: Darbą baigę, dažnai talkintojai alumi tiek nusitalkina, kad kitą dieną iš jų būva prasti darbininkai.
patal̃kinti.
1. ateiti kaimynui į talką, padėti dirbti: Ar negalėtum patal̃kint mum rytoj prie kūlimo? Šieną padeda žmonys sutvarkyt: i pasisamdom, i patal̃kina. Patal̃kyt reikia, ale argi kasdie – kožnam žmogu reikia gyvent. Pas Urmą užsiėmiau į talką, patal̃kysu. Kaip ėjom, taip ir eisim vieni kitiems patalkinti, prie darbų padėti. Pasital̃kinom dabar, pasital̃kinsim ir toliau.
2. pakviesti į talką, pasitelkti. . Vieni neapsidirbsma, reiks susiedą pasital̃kinti. Kai kurie iš tų miestų kovodavo už savivaldą ir išsivadavimą iš vyskupų valdžios, pasitalkindami reformaciją.
3. prisidėti kuo, pagelbėti, padėti ką padaryti: Patyrę aktoriai galėtų padėti silpnesniems, patalkintų ir provincijai. Čia jiems didžiai patalkino aukštos ir įtakingos jų pareigos.
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.