.
liepìmas. →. liepti.
atliepìmas. →. atliepti.
1. atsitrenkimas: Pasidėk ant akmens – būs geresnis atliepìmas. Kalant neturia atliepìmo.
2. atbalsis, aidas. . Balso atsiliepimas. Koks šaukimas, toks ir atsiliepimas.
3. atitikimas, atitikmuo: Taip kalbininkai tvirtindami, remiasi garsų atatikimo, atliepimo dėsniais. Daugelio žodžių nurodyta etimologija, istorija, atliepimai atskirose tarmėse.
4. atsakymas į šaukimą, klausimą, laišką. . Nesulaukdamas atsiliepimo, jis ėmė nerimauti ir metė vėl akmenėlius. Tai atsiliepimas į Kudirkos balsą „Kelkite, kelkite“. Kokią gromatą be atrašo (be atsiliepìmo) palikti.
5. vienos grupės atsakymas į antros grupės žodžius (giedant ar dainuojant dviem partijom): Atliepimas: amžina būk liaupsė tau…. Čia pat, prie artimiausio šlaito, geso moterų atsiliepimai.
6. davimas žinios apie save: Kankino ją ilgas Juozelio neatsiliepimas.
7. silpnas pasireiškimas ko buvusio, recidyvas. Tas spuogas tai to reumatizmo atsiliepimas.
8. nuomonės pareiškimas apie ką: Pagal žmonių atsiliepimus – tai buvusi aukštos doros gimusi inteligentė. Girdėjo tik vienas kitam prieštaraujančius apie jį atsiliepimus.
9. reagavimas: Poetai ir rašytojai iš jos poezijos gali mokytis ne tik jautraus atsiliepimo į pačius aktualiausius ir reikšmingiausius liaudies gyvenimo momentus, bet ir didelio meistriškumo.
10. sąskambis (eilučių gale), rimas: Atsiliepìmas eilelių. Kita, nors ne taip, betgi svarbi eilių ypatybė – tai atsiliepimas, t. y. harmoniškas sutaikymas eilėse galų.
11. atsakomybė, atsakymas. .
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.