atpirkimas

pirkìmas.

1. → pirkti 1: Nenusisekė pirkìmas – permokėjau. Padidėja pirkìmas – tuoj turge viskas brangiau. Anksti į Palangą nėr ko važiuoti – nėr pirkimo. Kiek toj dovanų krautuvėj pirkìmo – negali prisigrūsti. Maža pirkìmo po šitiem pinigam. Pirkimas lauko visai susuko žmonėms galvas. Nujojau su broliu pirkimo dokumento daryt [pas notarą]. Kiek kartų pardavime arba pirkime artimą prigavai. | Pirkti este pirkimu brangiu. Pirkìmas mišių begalinis, kas tat padarymas?!

2. nupirkta prekė, pirkinys: Pirklys apgaus tave su pirkimù. Pirkìmas jau gaut labai sunku. Uždarbės nėr, o pirkimai brangi. Pirkìmo to yra, tik pirk.

3. vadavimas mokant: Išejo iš mados iš siuolo pirkìmai [vestuvėse].

4. atidėtos kortos varžyboms. Jei žinočiu, kad pirkimè būs būbnų karalius, eičiu šimtą penkias [dešimtis]. Šįvakar gero pirkìmo nė vienam nepasitaikė.
apsipirkìmas.

1. → apipirkti. Kad matytum, koks jų apsipirkimas: skarelių vilnonių ir šilkinių, keli ruožuotiniai.

2. → apipirkti
3. Žemės apsipirkimas brangiai atsėjo.

3. → apipirkti
4. Po to apsipirkìmo aš likau gudresnis – su čigonais nebesusidedu. Ir tamstos apsipirkimas: tris auksinus permokėjai!
atpirkìmas.

1. → atpirkti 1: Į bankininkų veiklos sritį įėjo ir įvairių muitų bei rinkliavų atpirkimas. Koks ten atpirkimas, kad piningų nesumokėjo. Vyro vardo atsipirkimas – gorčinė.

2. → atpirkti 4: Atpirkimo pinigai. Be atsipirkìmo kartais veselnykams karties neatšauna. Papasakojo savo reikalą, drauge ir nelaimę, prašydamas pagalbos arba atsipirkimo nuo ledoko. Elmūžna yra atsipirkimas nuog griekų. Nu mirimo nėr atsipirkìmo.

3. → atpirkti 5: Jie apspjaudė šventą altorių, ant kurio kasdien kartojasi mūsų atpirkimo švenčiausia auka! Atpirkimą atsiuntė Viešpatis žmonėms savo. Antras sąnaris apie atpirkimą. Atvedė net ikgal veikalą atpirkìmo su ištisu paklusnumu.
įpirkìmas.

1. → įpirkti 2: Civilinių gyventojų įpirkimus normuoja patys pardavėjai. Prekių įpirkimas. | Šventa Ona – įpirkìmas (tik kurios nors parapijos šventė) , užtai ir nešventa pas mus. Pigiausia įsipirkimo vieta. drabužinių tavorų.

2. → įpirkti 3: Apskųstieji, esą, butelį uždegę, norėdami gaspadoriui padėti aukštuosius įpirkimo piningus gauti. Viena dalis priklauso miestui, o kita ugnies įsipirkimo draugystei.

3. → įpirkti
4. Ir dangus reikalauja įsipirkimo.
išpirkìmas. → išpirkti:

1. Ale tai išpirkìmas bruknių [turguje] – per dvi valandas nieko nebeliko!

2. Pasiutęs išpirkìmas: tik algą gavo, jau be kapeikos sėda.

3. → išpirkti 7: Visa žemė turi atitekti valstiečiams ir būtinai be išpirkimo. Išpirkimo lakštai turi būti sudaryti, pritariant dvarininkui. Jei duktė mokės ponui įtikti, lažas ir prievolės tau perpus sumažės, o ir sutartis dėl išsipirkimo nebus sunki. Davė grapas išsipirkimus, ir pirkos žmonys.

4. → išpirkti 8: Sodo išpirkìmas [vestuvėse] brangiai kaštavoja. Par vainiko išpirkìmą tą [dainą] dainiuodavo. | Žmogaus sūnus atiduotų savo gyvybę kaip išpirkimą už daugelį. Nu mirimo nėr išpirkìmo. O jei jam bus paskirtas išsipirkimas, duos už savo gyvybę, kiek tik bus pareikalauta. Nū mirimo nėr išsipirkìmo. išpirkos mokestis: Aš už juos pinigus užmokėjau, ir aš už juos išpirkimą gausiu.
nupirkìmas. → nupirkti 1: Šiaučius prieš nupirkimą skūrų mieravo tai ūkininko dukteriai, Onai, koją. Po nupirkimui į kelias dienas sėmenys atpigo. Dabar jau sunkiau su nusipirkimù.
papirkìmas.

1. → papirkti 1: Papirkimai – dar ne veseilia.

2. pirkimas perpardavimui.

3. kainos kėlimas norint būtinai nusipirkti.

4. → papirkti 3: Papirkimas sūdo. Ar neatsitinka, kad duodant lordo vardą, turi reikšmę karaliaus nuotaika, kokios rūmų ponios ar ministro papirkimas? Par papirkimą nekaltą kaltu padaro.
pérpirkimas.

1. → perpirkti 1: Medžiagų perpirkimas.

2. palenkimas į savo pusę papirkimu, dovanomis.
pripirkìmas. → pripirkti
1.
supirkìmas.

1. → supirkti 1: Žemės pavertimas preke veda į didmeninio žemės supirkimo atpiginimą. O jei kas taipo nedarytų, provą susipirkimo daugiaus praras.

2. vieta, kur kas superkama: Jokių perlaidų aš negavau, ir mane į supirkìmą nešaukė.
užpirkìmas.

1. → užpirkti 1: Ažupirkimas. Karo metu jis dirbo kariuomenės užpirkimų skyriuje. Kodėl jam reikia tuos užpirkimus naktį daryti?. Saimas apmąstė užmanymą (= sumanymą) dėl užsipirkimo kelių gelžkelių.

2. nuomojimas: Ažupirkimas, pasamdymas turto kieno, namų, dirvos, pievos.



Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'atpirkimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Animacija Skaičiuoklė Juegos Friv
x