tyrinė́jimas. → tyrinėti:
1. Po tam be juoko prasidėjo tyrinėjimas to pasielgimo. Pavargusiame jo veide buvo matyti kažkoks keistas ir rimtas įsiklausymas i save, savęs ir savo vidaus rūpestingas tyrinėjimas.
2. Senobės kunigaikščių vardų ir dabartinių pavardžių tyrinėjimas. Pokario metais labai suintensyvėjo lietuvių kalbos tarmių tyrinėjimas. Lietuvos istorijos tyrinėjimas perėjo į rusų ir lenkų rankas. tiriamasis darbas; jo rezultatai: Moksliniai tyrinėjimai. A. Juškos žodynas ilgą laiką buvo rimtas šaltinis lietuvių kalbos tyrinėjimams. Be istorinių tyrinėjimų šiandien visai nesuprantama ir kai kurių dainų struktūra. Gailu, kad nei pasakos, nei moksliški tyrinėjimai nėra pasakę lig šiol užtenkamai, kokie yra buvę šunes praprabočiai. Meteorologiniai tyrinėjimai teikia davinių (= duomenų) meteorologijos teorijai sudaryti.
3. → tyrinėti 4: Tas nelaimingas žmogžudys sėdi dabar kalinyje ir laukia sūdo, nes tyrinėjimas jau padarytas.
dasityrinė́jimas. → datyrinėti
2.
ištyrinė́jimas. → ištyrinėti:
1. Šitas ištyrinėjimas nuėjo lig pat karaliui ir kupčiaus interesą užtvirtino, kad teisybė numirus.
2. Ištyrinėjimą jo kalbos ir apsprendimą jo tikrų nuopelnų mūsų literatūroje palieku tolesniam laikui. Daugel garsių ir garbingų vyrų padėjo nemažai darbo ir prakaito ištyrinėjimui Lietuvos veikalų. tiriamasis darbas; jo rezultatai: Būtų tik gražus daiktas, kad lietuviai ir žemaičiai vartotų vienokius raštženklius savo rašyme ir savo ištyrinė́jimuose lietuviško liežuvio. [Jauniaus] ištyrinėjimai … pritraukė atidę philologų. Knyga bus dėl moksliškų ištyrinėjimų.
pértyrinėjimas. → pertyrinėti 1: Kaklų liekorius … parvadintas, kursai po atkartotų pertyrinėjimų ištaręs, jog jisai lūkuriaująs, kad jam ne per ilgame čėse pasiseksianti karaliūno kaklą visai išgydyti.
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.