mikčióti, -iója, -iójo
1. su užsikirtimais kalbėti, miksėti; meknoti: Mermeklis mikčió [ja] šnekėdamas: i i i, mi mi mi. Ė kai gieda, nemikčiója. Jis mikčiodamas kalba, taip apsigimęs. Ir dabar sunkiai šneka, mikčiója. Kaip tik išsigąsta, tuoj ima mikčioti kalbėdamas. Kai pakaušį susimuša, tai ir mikčiójasi šnekà. neaiškiai, užsikertant ištarti: Jonulis paėmė laišką, iš visų pusių jį apžiūrėjo ir ėmė skaityti, mikčiodamas kiekvieną žodį.
2. neaiškiai, nesklandžiai kalbėti, nežinant ar vengiant tiesiai pasakyti: Ko mikčióji, kalbėk aiškiai! Juozas nukaito, ėmė mikčioti. Ko čia mikčióji – sakyk, kad sakai! Nemikčiók taip, kaip maluodamas.
3. mekenti: Ožys tą kalbą girdėjo, man veselės pavydėjo bliaudams, mikčiodams ir barzelę purtydams.
išmikčióti. mikčiojant ištarti: Ji nieko negalėjo išmikčioti. Mūsų senį suėmė! – vos išmikčiojo.
numikčióti. mikčiojant, neaiškiai pasakyti: Ką jis tenai numikčiójo, nesupratau.
pamikčióti.
1. mikčioti, neaiškiai kalbėti kurį laiką: Jis tik pamikčiójo ir nieko nepasakė. Kalbėtojas paprunkštė, pamikčiojo, ir buvo viskas. Valandėlę pamikčiojęs, stvėrėsi šitokio įrodinėjimo.
2. truputį užsikertant kalbėti, mikčioti: Šneka kiek pamikčiódamas.
pramikčióti. pratarti, pasakyti neaiškiai, mikčiojant: Paklaustas led pramikčiójo, ko atėjo. Jis pramikčiojo vieną kitą žodį.
sumikčióti.
1. mikčiojant pratarti: Sumikčiójo sau po nosia – nieko negalėjau suprast.
2. truputį pamikčioti, miktelėti: Jis, truputį sumikčiojęs, atsakė. Užsikirto kalbėdamas ir, ieškodamas žodžių, kelis sykius sumikčiojo.
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.