išminimas

.
minìmas.

1. →. minti 1: Mano minimù jis jau čia gyveno. Mano minimè dar nebuvo tokių dalykų.

2. priminimas, raginimas.
atminìmas.

1. →. atminti 1: Duok man šį tą atminimui. Žmonių atminimuos tie baisieji ateiviai amžinai pasilieka sujungti su klaikiaisiais urvais. Muno atminime čia buvo didelės girios, o dabar nė mažiausio ženklo. Mano atminimè iškirto tą ganinklalę. Ažu mano atminìmo nebūdavo jau teip. Tai jau nebe mano atminimù – seniau teip buvo. Retai vaikai tegauna saldainių – atminimais. Atminime amžiname bus teisusis. Idant anys akmenimis būtų atminimo vaikamus Izrael. Atminimas iškentėtų nelaimių daugiem padeda. Muno atsiminimè jau buvo rėminiai [aviliai]. Baronai ir mano atsiminimu vandenį virduliui nešdavo iš Šventosios. Skūpas buvo: retai kumet atsiminimais liuob tepavaišins. galia atminti, atmintis: Žodžiai. ižg atminimo mūsų neižpuola. Turime tiktai vieną dūšią, o tris galybes jos: išmintį, atminimą, valią arba norą. Gerą atsiminimą tur. tai, kas atsimenama: Čia atėjo jai į galvą kaži kokie atminimai. Atminimas – ne vežimas. Atminimą – ne vežimą neišveši. Taip jai suspaudė širdį sunkus atsiminimas, kad jai pakirto rankas kojas. Galvon lenda visokios mintys, vaizdai, atsiminimai. Negali gyventi vien tik atsiminimais. tai, kas primena ką: Gal nebesugrįšiu, tai nors gerą atminimą žmonių širdyse paliksiu. Še tau šitą aukso žiedą – bus tau atminìmas. Jei nedidžiai garbingas tebuvo, tą nedegintą laidojo, supildami ant juo kalnelį atminimui. Atminimo ženklas. Atsiminimo ženklas.

2. →. atminti 3: Koks bus tos mįslės atminimas?

3. užrašai apie praeities įvykius, memuarai: Jis savo atsiminimùs rašo.

4. mirusiųjų mirties sukaktuvių minėjimas, už mirusįjį pamaldos ir po jų vaišės: Dveitui dienų praslinkus, mano gaspadorius pakėlė atminimus, nes jo motina tame laike buvo mirusi. Atminìmams pasidarėm alaus. Pakėliau atminìmą už tėvą. Į atminimùs visą giminę suprašė. Įsakė metinius atminimus daryt už numirusiuosius.
įminìmas.

1. →. įminti 1: Mįslę žino, įminimo nežino. Įminimas labai gražus, o pati mįslė visai bjauri.

2. →. įminti 5: Atminties, įsiminimo ir išlaikymo funkcijos yra neatskiriamai tarpusavyje susijusios. Gali būti valingas ar nevalingas kokio daikto, dalyko ar dalykų santykio įsiminimas.
išminìmas. →. išminti 1: Mįslės išminìmas.
paminìmas. atminimas 1: Mūs paminimè nieko nebuvo [to, ką dabar turi, kuo naudojasi].
praminìmas. →. praminti 1: Daiktavardis yra praminimu kokios norint asabos arba daikto. Praminimas lankiu.
priminìmas. →. priminti:

1. Netolimų dienų paveikslai iškyla mano prisiminimuose. Sunkiomis valandomis Petro prisiminimas žadindavo jos nepalaužiamą norą ištverti. Atsiminimų rašymas remiasi senų dalykų prisiminimu.

2. Skaudžių atminimų priminimas esti netaktiškas. Myliami prieteliai, negraudinkit muno ir savo širdies tuomi gailingu priminimu.
užminìmas.

1. užuomina: Pakankamai prikankinusi Varkalienę tokiais užminimais, seserėčia pagaliau nusimetė abejingumo skraistę. Žiūrėk, nesupranta aiškiausių užminimų.

2. mįslė: Ažmink ažminìmą. Ans devė anims užminìmą.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isminimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x