.
naravóti, -ója, -ójo.
1. mankštinti, pratinti, dresuoti (?): Naravok, šelmi, bėrą žirgelį.
2. pašiepti, juoktis iš ko: Tu manęs naravóti nemėgink – aš tau ne piemuo! Naravos tavo kojas, rankužėles, naravos tavo rankų darbužius.
3. erzinti: Jeigu duodi, tai duok – nėra ko čia muni naravóti. Tas, mergas naravot ketindamas, vos žmonėms įmigus, išėjęs an kiemo.
4. suvedžioti, apgaudinėti: Kadai tu mane naravóji, t. y. užvadžioji, žadi imti, žanytis, o pasku nesižaniji. Meluoji, šelmi, tu naravoji, nuo motynėlės mane vilioji. Atsitrauk, bernužėli, nenaravok mane, juk tu žinai ir išmanai, kad aš tau nelygi. Gana mane naravojai per trejus metelius, išviliojai aukso žiedą, šilko skepetėles. Atsitraukie, bernužėli, nerūstink širdelę, gana mane naravojai iš mažų dienelių.
išnaravóti.
1. išmankštinti, padaryti tinkamą: Vai tu, berneli, išnaravojai mano būdelį ir išviliojai aukso žiedelį. Išnaravojo mane močiutė, kol užaugino, kol užnešiojo.
2. suvedžioti, apgauti: Išnaravójo mergaitę, įtraukė į vargą ir išvažiavo. Išnaravojai pas motynėlę, lig išviliojai aukso žiedelį.
panaravóti. pasityčioti, pasijuokti iš ko: Pavadykit ir jį, nor panaravosim. Eičiau į miestelį, pirkčiau tris žiedelius. Jonui vinčiavoti, Jurui žvalgavoti, o tam šelmiui Kristupėliui pasinaravoti.
sunaravóti.
1. suerzinti, sunervinti: Tas dalykas mane sunaravójo. Kai vaiką sunaravójo, tai ir manęs neklauso.
2. pasityčioti, išjuokti.
3. suvedžioti, apgauti: Tu vėl nori mumis sunaravóti.
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.