tvirtė́ti, -ė́ja, -ė́jo.
1. darytis fiziškai pajėgesniam, tvirtesniam: Sūnus auga ir tvirtė́ja.
2. darytis gerai organizuotam, galingam: Mes trokštame patikėti tvirtėjančia tautos darna. Tvirtėk gyvendama teisybei.
3. smarkiau reikštis, darytis intensyvesniam: Besiplėtojanti lyginamoji kalbotyra leido gerėtis lietuvių kalba ir kartu padėjo tvirtėti nacionalinei savigarbai. Draugystė būna tuo patrauklesnė, kuo daugiau ji mums teikia malonumų, tada ji auga, stiebiasi, tvirtėja. | Ir juo ilgiau žiūrėjo į užsigalvojusį žmogų, tuo labiau tvirtėjo mintis, kad iš tikro kažkada jį buvo sutikęs.
ištvirtė́ti. pasidaryti stipresniam, tvirtesniam, sutvirtėti.
patvirtė́ti. kiek sutvirtėti: Kai patvirtė̃s, mano sūnus ateis.
sutvirtė́ti
1. pasidaryti tvirtam, pajėgiam, turinčiam gerą sveikatą: Jis suaugo, sutvirtė́jo. O kai pasveiksi ir sutvirtėsi – atsiras ir darbo. Alytė sutvirtė́jus, bet sveikata nekokia. Darbininkė gi moterė ir gimdymo laike, dažnai da nesutvirtėjusi, darbą dirbti verčiama. Kojelės vaikui sutvirtėjo. Ji nuo pat pirmos dienos nusprendė, kad Valentas vis tiek dar „viščiukas tebėra“ – tokio dar nei kaulai, nei raumenys kaip reikiant nesutvirtėję.
2. suaugti, subręsti: Nuotaka tuo tarpu, Dievui dėkui, apsčiai sutvirtėjo.
3. pasidaryti patvaresniam, sukietėti: Išimtus iš rūgšties puodus statydavo atgal į krosnį, kur džiūdami jie galutinai sutvirtėdavo. Ka žemė senesnė, sutvirtė́jusi, piktžolių mažai.
4. pasiekti, kad sustiprėtų, sutvirtinti: Mūsų miestas, tik pats sutvirtėjęs finansus, galės imti tas įstaigas kaip reikiant šelpti. Tėvas jau sutvirtėjo sveikatą.
5. pasidaryti gerai organizuotam, veikliam: Tie plotai bus pavesti žmonėms, kurie tikrai moka žemę dirbti, nes šiaip nesutvirtės mūsų krašto ekonominė būtis.
6. pasidaryti intensyvesniam: Jūratė sumišus. Bet greitai ji atgauna pusiausvyrą ir sutvirtėjusiu balsu pati puola.
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.