įrengimas

rengìmas. rengìmasis. rengìmos.

1. → rengti 5: Visas spaudos rengimas gulo ant mano pečių.

2. → rengti 7: Aktyviai dalyvavo lietuviškų knygų rengimo darbe.

3. → rengti
10. Visi tie rengimos buvo tiekamys priš persus. Karštligiškas rengimasis karui.

4. → rengti 12: Prasidėjo gražiosios Fatimos prausimas ir rengimas.
aprengìmas.

1. → aprengti
1. Apsirengimui priepirtyje dažniausiai stovi suoliukas.

2. drabužis: Kiek daug to vaiko aprengìmų. Man paėmė ir apsirengìmų, ir javų. Tikrai tokie dar mokykliniai vaikai yr, kas par apsirengìmas. Neturėjau apsiavimo ir apsirengìmo. Čia tik mano apsirengìmas. Nuo visokio amžiaus, visokio apsirengimo žmonių net akys raibsta. Kas buvo valgio, kas buvo apsirengimo – visa graibstė.

3. aptaisas, apmušas: Sukeičiama į įstrižainį kampą didesni paveikslų rėmai, durų aprengimai (apkalimai lentomis) geresniuose statybos darbuose.
įrengìmas.

1. → įrengti 1: Išorės didingumui prilygo prabangus vidaus įrengimas: aukso bei sidabro spalvos grindys, bronza ir juoduoju metalu inkrustuotos durys, daugybė skulptūrų ir reljefų. O iš tikrųjų virtuvės įrengimas, švara ir sutvarkymas turi daug didesnę reikšmę, negu svetainės, kurios gali ir nebūti.

2. įsteigimas: Čia šiek tiek galėtų padėti įrengimas pradinių mokyklų.

3. prietaisas, mechanizmas: Spartus gamybos augimas reikalauja naujų įrengimų. Įsižiūrėjus pradėjo ryškėti jam ir linaminės vidaus įrengimai. Koks sudėtingas naftos gavimo procesas, kokie painūs, gigantiški naftos šulinių įrengimai. Elevatoriai turi įrengimus grūdams į malūnus paduoti.
išrengìmas. → išrengti 1: Išrengìmas … į kelionę. Ekspedicijos išrengimui nepasigailėta nei lėšų, nei darbo. Armija buvo surinkta, ir išrengimas pabaigtas.
nurengìmas.

1. → nurengti
1. Rūbinės, nusirengimo kambariai, dušai ir kitos sanitarinės-buitinės patalpos bei įrengimai turi būti kartkartėmis dezinfekuojami.

2. nuostolis: Reikia atlyginti nurengìmas, padarytas ant turto.
parengìmas.

1. → parengti 2: Miške dažnai einąs kažkoks parengimas. J. Adomaitis-Šernas savo knygose iškelia gamtos mokslo reikšmę žmogaus proto lavinimui, žmogaus parengimui praktinei veiklai. Junginio kovinis parengimas kasdien gerėja. Pavasarinis dirvos parengimas. Mokytojai privalo nuolat kelti savo profesinį pasirengimą. Vyksta moterų rimtas pasirengimas kultūros parodai. Lietuvos feodalai visaip rėmė karinius pasirengimus.

2. vaidinimas, koncertas, renginys: Pereitą žiemą per Kalėdas Šalteikių mokykloje vaikai buvo išmokę tokį vieną parengimą. Turėtumėm ir salę susirinkimams ir parengimams. Jubiliejiniai parengimai.
pérrengimas.

1. įrengimų atnaujinimas.

2. persirengti vartojami drabužiai: Vyrai ir moterys nusimeta vakarietišką persirengimą.
prirengìmas.

1. → prirengti
2. Karalaitis užsidarė vienam kambaryje, o jo sesuo karalaitė – kitam kambaryje, užsidarė abudu dėl prisirengimo ant šliūbo. Kaip gali numatyti iš prisirengimų, šįmetinė paroda bus gražesnė už pernykščią. Prisirengimas prie vežimo reikalauja bent vienos dienos.

2. → prirengti 4: Prirengimas apaštalų, kurie turėjo būti gimstančios bažnyčios vadais.

3. → prirengti
7. Kiek to darbo – tik prisirengìmas.

4. susilenkimas.
susirengìmas. → surengti 11.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'irengimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Animacija Skaičiuoklė Juegos Friv
x