įvakaroti

vãkaroti, -oja, -ojo. vakaróti, -ója, -ójo. vakaruoti:

1. Vãkarodamas turi tiek i tiek aparčių nuvyti. Vãkarojom, dirbom vakarais. Vãkarodavom, pasidegsi skalą o žibinsi. Mes vãkarojėm pri žlibikės (spingsulės) , o pasku atsirado cilendrinė lempikė. Didis mažas vãkarosi liuob, kas dyką laikys! Ilgiausiai vãkarodavo: viena verda, kita verpia. Ir verpt reikdavo, ir aust – viską, vakaródavom vis. Vãkarojam pri žvakių, viską [audra] nutraukė. Vakare vėl lig devynių turėdavom vãkaroti, verpti. Kad liuobam vãkaroti – mergos verps, vaikiai pančius dirbs, vãkaros lig aštuonių. Norėdamys vakaroti, padėjo tą akminį, vadinamą žibintoju, po skyle ir sukūrė ant jumi iš kėnių ar liepkaulių ugnį. Eina vãkarot – nešas ratelį, verpsčioką. Mergynos vakarója susrinkę, mezga tę, verpia, ratelius suka. Kaime labai vakaródavo, labai linksma buvo. Susiėjo dabar čion daug merginų iš viso kaimo ir pradėjo vakaroti: viena siuva, kita verpia.

2. Ana lig dvylektos, lig vieniuolektos valandos vakaro visada vãkaros. Vakar ilgai vãkarojau, šiandie miego noriu. Kitą kartą vãkarosiam, i pasakas posakos. Ale i vãkaro [ja] žmonys: matyt, darbininkai. Anos vakaroj [o] vakaroj [o] ir pagulė.

3. Ponas pro langą žiūri, kaip jaunimas vakarója. Būdavo, kad išeisim kur a vakaróti, a ką, tai ateis visi tie miesčioniukai. Bernai užaugę, po kariuomenės, ūsoti ateina vakarótų pas mum. Kaip anie nepareina tiek ilgai, o rast anie ilgai vãkaros ten?

4. Kas šile, kas medy, ateikit pas mane vakarot, večeriot.

5. Vakaroja. Prilinksta diena. Per dieną dirbo kaime ir namo grįžo tiktai vakarojant. Bevakarojant vėjelis kilo.

6. Mėnuo vãkaroja.
atvãkaroti. baigti vakaroti, praleisti vakarą: Kaip atvãkarojo, ir išejo. Anam pasirodė, kad eita ans pri gyvolių vakare, jau atvãkarojęs.
įvãkaroti. įvakaruoti:

1. Įsivakarojus svečiai rausdavo, užkimdavo ir darydavosi šlapi.

2. Tuo tarpu dar labiau įvakarojo. Jau įsivakarojo ir sutemo.
išvãkaroti. išvakaruoti 1: Kiek turi išvãkaroti, turi sėdėti.
nuvãkaroti. praleisti vakarą: Juodu abudu papietavo, nuvakarojo drauge vakarą.
pavãkaroti.

1. pavakaruoti 1: Lig devynių pavãkarosi. O paskuo, ka jau pavãkarojai, ir eik gulti.

2. drauge praleisti vakarą: Maišosi išvien ir pavãkarot ateina. Ateik pas mus nūnai kokiai valandai pavakarót. Pavãkarokiam, pašnekėkiam. Užprašytum kada nors arbatos ar taip pavakarotų. Pakursi pečių, iškepsi pautienės, blynų, tai mes ir pavakarósim.
pravãkaroti. pravakaruoti.
privãkaroti.

1. privakaruoti 1: Privakaroste ir iškulste. Vakarais dar liuob privãkaros ir liuob suvels po trisdešimt metrų milo par dvi dieni.

2. vakaruoti iki kurio laiko: Pryvãkarosi lig dvylektos valandos.

3. privakaruoti
3. Iki namoj pareisim, bus vakaras (prisivakaros, pritems, satems).
užsivãkaroti. užvakaruoti
2. Pas ją užsivakaroję, jie nebetiko nei darbui, nei tvorai paremti, nei kam kitam.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'ivakaroti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2025 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Animacija Skaičiuoklė Juegos Friv