nužyčyti

.
žỹčyti, -ija (-yja), -ijo (-yjo) (źyczyć). žičyti.

1. duoti kam į skolą, skolinti: Paburguok, žyčyk bei gelbėk. Žyčiju, pinigus už kitą uždėmi. Girtuot daugiaus negaliu, dirbt nenoriu, o žỹčyt ir niekas nieko nenori. Žyčyk, mergyte, porą šimtelių baltųjų dolerelių. Žyčyk, mergyte, ma [n] nors šimtelį. Žyčyte žyčyč’ savo bernyčiui, kada tu man atduosi? Taip avelė …, tokį matydama gvoltą ir neturėdama jau ant viso svieto pagalbos iš bėdos miežius nežỹčytus žada atduoti. Kada pinigus žyčysi mano žmonėms pavargusiems tavip, tada jo neturi versti ant škados. Gerai tam, kursai mielaširdingas yra ir rodas žyčija.

2. imti į skolą: Žyčiju iš jo pinigų. Esmu skolingas, kur įsivalgiau, t. y. ant duonos (=duonai) žìčijau. Bet jūs nežinote, kaip jis vienąsyk mano tėvą naravojo ir prigavo, nuo kurio jis buvo dešimt dolerių žỹčyjęs. Pagėrėt turi kuom, ė pinigų eina žỹčyt. Žỹčytais pinigais išvaži [av] o. Būdavo, ugnies eidavom žỹčyt. Būk tai sako, kas tą dieną. žyčys sau daiktą kokį nuo ko, tai žyčys ščėstį. Šeši šimteliai žỹčyti, aštuoni laivai samdyti. Svočiule pumpure, graži tavo kepurė; žyčyta, prašyta, šunelių lodyta. Nesibijąs Dievo žyčija ir neužumoka.
žỹčytinai. Kam žỹčytinai paduotas dvaras. Ką nuo ko žỹčytis. Piningų žỹčytis. Eisiu į giružę pas raibą genelį, žyčysiuos sparnelius ir raibas plunksneles.

3. linkėti: Aš žỹčiju, pirk tą arklį. Aš liūbu dirbti kaip sau žỹčydamas, kaip reikiant. Žìčiju tau sveikatą ir ilgos gyventuvės. Niekam nežỹčiju tos ligoninės. Anie padarė tokią prisiegą vienas antram žyčyti iš širdies ir vadintis tarp savęs broliais ligi smerčio. O aš žyčiju tame prastame rašte apturėti patieką dūšiai tavo. Ko sau nenori, ir kitam nežyčyk. Nežỹčyk kitam blogo, bo pačiam atsitiks.
apžỹčyti. paskolinti.
išžỹčyti. išskolinti: Pažyčiju, žyčiju, kam išžyčiju. Ar tu turi daug piningų išžỹčyjęs. Knyginyčia išžỹčyjamų knygų.
nužỹčyti. pasiskolinti.
pažỹčyti.

1. duoti kam į skolą, grąžintinai: Patikiu, pažyčiju. Pažyčiju kam, lykauju. Aš tau tus piningus pažỹčyju. Pažỹčyk man arklį pirkti. Skolos neturiva, o iš atstumkos pažỹčyjova tris dešimtis dolerių. Ar tu man galėtai druskos pažỹčyt? Susiedai vienas antram saugodavos kokį daiktą pažyčyti. Lobėli lobėli (velnie) , pažyčyk pinigų! Eisiu į girelę pas margos gegelės, – pažyčysiu sparnelius ir raibąsias plunksneles. Bėdoje broliui dykai pažyčyjo. Man piningus be užstato pažyčijo. Kad jis jam nors trečioką pažỹčytų. Geras vyras, kurs susimilst ir pažyčija. Prieteliau, pamižyčyk trejetą duonų. Ponas Dievas kožnam žmogui lobį pažyčija, buik maž, buik daug. Nepažỹčis i per galvą neduos (vis tiek reikia prašyti) .

2. paimti iš ko į skolą, grąžintinai: Pažyčiju iš ko. Jis atidavė, kiek pažỹčijo ir dar su ančpilu, t. y. ančpylė, davė su viršais. Nenarglyk pinigų pažỹčytų, ale ataduok visus. Darant ežias, jeigu kas ateina ko pažyčyt, nereikia duot. Piningų žyčytis, pasižỹčyti. Pasižyčyję nenori ataduotie. Noris jau gaudavo pasižyčyti ar duonos, ar pinigų, ale kad reikia atduoti, tai da sunkiau yra, bo neyr iš ko.

3. palinkėti: Kam ko pažỹčyti. Kam ką pažỹčyti.
prisižỹčyti. prisiskolinti: Prisižičijo iš visur po gorčiuką rugių. [Velnias] prisižičijo [pinigų] iš visų velnių.
sužỹčyti. suskolinti. .


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'nuzycyti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x