.
sekė́jas (-is), -a. -à. sekė̃jas, -à.
1. kas paskui seka, eina: [Šuo] sugrįžo vėl atgal pas einančius, nes jo sekė́jai … pamažėliu teėjo. Kad aš ėjau pajūrėliais, … sekė mane sekėjukas, sekė mane jauns bernelis.
2. kas seka nusikaltusį, įtariamą: Sekėjaĩ prasti, ka tokių vagių nesuranda. Menkas sekė́jas, nekoks ir sekamas buvęs.
3. kas stebi, stebėtojas: Kiekvienas viršininkas turi pastatyti kautynių laukui sekti sekėjus.
4. kas eina kieno pėdsakais, stengdamasis surasti, užtikti: Valstybiniuose miškuose medžioklės ūkį tvarkė didžiojo kunigaikščio vietininkai (dvarų valdytojai), kurie tam reikalui turėjo specialius pareigūnus: girininkus, žvėrių sekėjus („osočnikus“) ir gaudytojus.
5. kas panašiai daro, kuria, šalininkas: Skulptorius susilaukė nemažo būrio sekėjų. Jis geras tėvo sekė́jas. „Aušra“ surinko savo daug sekėjų. Sekėjus mano nuog macės visų neprietelių jų išgelbėsiu. Būkit nū sekėjais Dievo.
6. kas seka pasakas: Teko jo klausytis kaip arabų pasakų sekėjo. kas kuria pasakas: Krylovas – rusų pasakų sekėjas.
pasekė́jas, -a. -à. pasekė̃jas, -à.
1. kas paskui seka: Tujaus vadovas, kryžių pagavęs, žengė par slenkstį, o visi jo pasekėjai įkandin tvylino. Kulipkėlės mano – pasekėjos mano, barabonai – raudotojai. kas vejasi: Sakyki man, ar pasekėjai tavo turi nors kelis panašius žirgus?
2. kas kuo nors seka, panašiai daro, šalininkas: Antanas Mackevičius ir kai kurie kiti revoliucinių demokratų pasekėjai rūpinosi valstiečių organizavimu. Nuo pat pirmųjų savo veiklos žingsnių V. Leninas buvo įsitikinęs Markso ir Engelso pasekėjas. Koperniko pasekėjus persekiojo kaipo bedievius. Aš neesu pasekėju kumščios ir kardo. Jie yra šios sektos pasekėjai. Būkite tada Dievo pasekėjais. Būkite sakiotojais manais, kaip ir aš esmi pasekė́ju Christaus.
3. įpėdinis, paveldėtojas: Tikrai yra vertas būti Šalteikių pasekėju. Karalius jį tuojau savo pasekė́ju padarė ir visą karalystę padavė. Jei katras būras numirė, jo pasekėjas turėjo lauko užrašymo mokestį mokėti. Liudviko sesuo buvo sosto pasekėja. Tas yra iš ministėrijos išstojęs, o mes nežinom, kas ir koks jo pasekėjis būsiąs. Tatai testov amžina tiesa jūsų pasekėjams (patamkams) afierosu pono. vietininkas: Taip, Grožvyda tur tiesą pasirinkti sau pasekėją.
4. tarnas, palydovas: Pasekėja (pasakieia). Pasekėjų pulkas. Pasekėja. Ponų pasekė́jas. Ėjo paskui jį pasekė́jos. Laumė gyrės prieš brolius … turianti su savim pasekėją.
5. senoviškų vestuvių palydovas: Jaunąją į marčias veždavosi vedliai, o lydėdavo jos pabroliai ir pamergės, vadinamieji pasekėjai. Dar atžvangėjo, atbarškėjo jaunosios pasekėjai: broliai, gentys ir svočia su vyru. Prie jaunųjų da vyras ir mergina – tai pasekėjaĩ. Jeigu nuoteką vežasi, i pasekėjaĩ važiuoja – palydovai palydi. Pasekėjaĩ nenora važiuoti į antrą pusę, bijo vaikių. Jau pasekėjaĩ važiuona. Mortikės pasekėjaĩ parlėkė. Reiks nors giros padaryt, pasekėjai pagirdyt. Pasekėjaĩ iš jaunosios pusės stovi iki marčios pietų. Pasekėjai nuleido Jonkę į Paupių sodą – čia rado ne dvarą, bet žmogaus gyvenimą. Pasekė́jų jaunosios tur būti du sykiu daugiau. Kur tavo, seselė, palydėjėliai, kur, lelijėlė, pasekėjė̃lės? Ar apkaišysi brolių kepurėles, pasekėjùžių? Draudė brolužėliai pasekėjužė̃liai savo jauną seserėlę. Nėra mun seselės vainikuo segti, nėra mun brolelio pasekėjelio.
pérsekėjas, -a. persekiotojas: Ir jų persekėjus gilumana įmetei kaip akmenis ing didžius vandenius.
susekė́jas, -a. kas suseka, seklys. .
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.