veikìmas. veikìmasis. veikìmos.
1. → veikti 1: Iš tos gi tylos tiek pat naudos, kiek iš nieko neveikimo. Tokiomis nieko neveikimo valandomis į galvą lenda pačios netikėčiausios mintys. Kodėl žmogaus darbams, veikimui taip sunku prilygti nors iš dalies prie to, ko trokšta atlikti arba apie ką svajoja? Nusikaltimas laikomas padarytu tyčia, jeigu jį padaręs asmuo suprato pavojingą visuomenei savo veikimo ar neveikimo pobūdį. Veikìmas, vedimas kokio darbo kiek išgaliant. Laiko forma reiškia ne tiek veiksnio veikimo laiką, kiek veikimo laiko santykį su kalbamuoju momentu. Veikrodžiu (veiksmažodžiu) vadina žodį, kurs rodo veikimą arba būseną. Savo ketėjimūse ir veikimūse ryžusys ant ko norint nepesnojos, ne [v] angstės, bet atlikdavo ir dirbo nuveiktinai. Blogo nedarymas, nieko neveikimas – dar ne dorybė. Ypač dainose randame išreikštus tautos veikimus visokiuose atsitikimuose. elgesys: Klastingas veikìmas. Charakteris nustato žmogaus veikimo būdą, susistemina žmogaus poelgius.
2. → veikti 4: Viešas veikìmas. Visuomeninis veikìmas. Priešvalstybinis veikìmas. Organizacijos veikìmas. Veikìmo sritis. Veikìmo laisvė. Lietuvių veikìmo centras. Tautinis veikìmas. Mackevičiaus atmintyje atgyja jo aštuonerių metų šioje apylinkėje veikimas – pasisekimai ir pralaimėjimai. Egzistencija yra mūsų asmeninis ir sąmoningas veikimas. Daug pasakų ir pasakaičių vieni kitiems sakinėdavos: apie seniai buvusius marus, apie švedų veikimus po mūsų kraštą. Ne tai yra žmogaus vertybės mastas, kuo jis tiki, bet kas jo širdyje gyvena. O tat apsireiškia žodžiais ir veikimais. Tie veikimai piktieji nuog grieko prigimtojo kaip ir nuog piktos priežasties randasi.
3. → veikti 5: Nepertraukiamo veikimo vakuuminis filtras. Tolydinio veikimo sviesto muštuvas. | Nieks jos. veikimo sutrukdyt negali ir niekuomet negal jos užgesint! O veikìmas širdies, o jergutaliau! Garso nazalizacija priklauso nuo minkštojo gomurio veikimo. reiškimasis: Jei kuomet ir karės [dainos] yra priminamos, tai vienok darose veikimas meilės žodystės.
4. → veikti 6: Tarpusavio veikìmas. Veikìmo jėga. Jos. veikimas dažnai apima tik kai kurias kūno dalis ir visai nepaliečia sąmonės. Magnetinio lauko jėgos veikimą apibūdina magnetinė indukcija. Koks tai veikìmas (telepatija) yra – gyvolis jaučia, ka jam gali būt blogai. Teikiant pirmąją pagalbą, nukentėjusįjį reikia išnešti iš šilumos (saulės) veikimo zonos. Savitarpinis žmonių veikìmasis visuomenėje yra neabejotinas dalykas. Tarpusavis veikìmasis. poveikis: Sako, anos. tura tą patį veikìmą. Kiekvienas iš vitaminų turi savo specifinį veikimą, todėl labai svarbu, kad organizmas visų jų gautų pakankamai. Ilgo veikimo vakcina. Nuodų veikìmas. Toks veikìmas vaistų: drebina, purtina visą. Dirva pajuodavo nuo mikrobų veikimo, bet pačios bakterijos retai kada būna juodos. Lietuvoje dar palyginti mažai ištirtas mėšlo veikimas ganyklose.
5. → veikti 9: Žudymas, varginimas, spaudimas, veikìmas.
6. → veikti
10.
7. → veikti 11: Toks veikìmas – nebturu kantrybės, pryšais pulsu. Tokiu veikimù ką iš proto neišvarė.
8. → veikti 12: Užgulimas, veikimas, spaudimas ko, vertimas.
9. → veikti 13: Dramoje veikimas turi sukilti iš žmogaus norų, troškimų, pagaliau iš jo valios ir pasiryžimo.
apveikìmas. → apveikti 3: Be apveikimo sunkumo, kurs priešinas gyvam judėjimui, tasai neaugtų. Priešininkai … gavo macnų apveikimą iškęst.
atveikìmas. → atveikti
2.
daveikìmas. → daveikti
1.
įveikìmas.
1. → įveikti 2: Apgalėjimas, pergalėjimas, įveikimas.
2. → įveikti 3: Protestantizmo akivaizdus įveikimas pasireiškė ne vien puošnioje barokinėje statyboje. Tūli tokie akmens labai gerai išturi šalčio ir drėgnumo įveikimus. Bedžiūdamas kalkis sukietėja ir gerai išturi oro įveikimus.
3. → įveikti 5: Ir yra įveikìmas ano perties, tokio seno žmogaus.
4. → įveikti 7: Kad neperilsti ir nesugadinti (= neperilstų ir nesugadintų) kūno parangumą per ilgą įveikimą, kūnas tur gauti papildą – peną, kurs atitaisys panykusius jau audeklus. Toks buvo įsiveikìmas: kaip sėdo, taip i migo. Įsiveikìmas baisus rauplėms sergant. Nežinota mūsų, kaip javai kuliama: ar matote, be jokio įsiveikimo. Apkavok mane į amžius, kad aš tam neprieteliui, kurį tu su tokiais įsiveikimais pergalėjai, nebešlūžyčiau. Par didį įsiveikimą [laivas] prigavo kraštus salos Kretos. Datyriau, jog ir anūse. yra įsiveikimas ir vargai dvasios.
išveikìmas.
1. → išveikti
6.
2. → išveikti
7.
3. → išveikti
9.
nuveikìmas.
1. → nuveikti 1: Darbo nuveikìmas teikia pasitenkinimą darbdaviui ir darbininkui. O didesnę meilę Magdelenos ižg nuveikimų ir darbų abiejų teip rodžia. atliktas darbas: Nuoveikalis, išdarbis, nuveikimas.
2. → nuveikti 3: Priešų nuveikìmas. Ponas liepė pasiimt ko reikia už velnių nuveikimą. Toks prisivertimas, toks pasišventimas, toks nuveikimas savo egoizmo ir tuštybės ar nepakeltų nuo karto kiekvieno žmogaus būdo?
3. visiškas nuovargis: Be vėjo aš nieku gyvu nerasčiau kelio ir blaškyčiaus, kol gaučiau galą iš nusiveikimo.
paveikìmas.
1. → paveikti
1.
2. → paveikti 4: Paveikìmas rinkėjų.
3. → paveikti 6: Išsigirdę žemaičiai apei tą paveikimą, visose pusėse sukilo, išmušė savo viršininkus ir vėl laisvi buvo. Pirmasis darbas Dovydo buvo paveikimas Galijoto.
pérveikimas. parveikimas. → perveikti
1.
priveikìmas.
1. → priveikti
1. Geriausias priveikimas yra tai prisiveikimas savęs paties.
2. → priveikti
7. Tik žiopliai telaukia, kad darbai jiems be jokio prisiveikimo pasidarytų.
suveikìmas. → suveikti 6: Suveikimo trukmė. Suveikimo įtampa.
užveikìmas.
1. → užveikti 2: Slankiojo ir valkiojosi pilningos gentės, kuopos, nieku kitu nemisdamos, kaip tik plėšimu, vagyste, žmogžudyste ar užveikimu svetimų kraštų.
2. → užveikti
3. Kadangi moterystė yra išsižadėjimas savęs ir praustuvė vyro ir pačios širdies, tat ji priverčia daug daugiau darbuotis, suteikia norą, spėką ir darbo užveikimą.
Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.